22 березня Кабмін передав місцевій владі право забороняти роботу громадського транспорту в регіонах, які перебувають у «червоній» карантинній зоні.
Про це міністр інфраструктури України Владислав Криклій розповів у Telegram.
«Тепер регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у кожній області самостійно прийматимуть рішення щодо карантинних обмежень на автотранспорті та залізниці у регіонах «червоної» зони. За їхніми рішеннями заборонятимуться регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним та залізничним транспортом», — написав чиновник.
Проте місцева влада не може забороняти:
- транзитні перевезення;
- перевезення легковими автомобілями, де кількість пасажирів, включаючи водія, не більше п’яти осіб без урахування дітей віком до 14 років;
- перевезення службовим / орендованим автотранспортом підприємств, закладів, установ у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Нацполіції;
- перевезення пасажирів автотранспортом у міжнародному сполученні за наявності підтвердженого негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19, проведеного не більше ніж за 48 годин.
Тепер забороняти міжобласне автомобільне чи залізничне сполучення і надалі зможе лише держкомісія з ТЕБ та НС.
Раніше Микола Поворозник, перший заступник голови КМДА, запевнив, що столична влада проти зупинки транспорту в Києві.
«Позиція міста у цьому питанні чітка — громадський транспорт має працювати! Звичайно, з урахуванням карантинних правил та обмежень. Зупинка транспорту призведе до колапсу в місті», — написав Поворозник у Facebook.