Уряд розширив виплату 1 млн грн за «Контрактом 18—24»

Уряд розширив виплату одноразової грошової винагороди за «Контрактом 18—24». Тепер її зможуть отримати молоді військові не тільки Збройних сил України, а й Державної прикордонної служби та Національної гвардії.

Про це повідомив Тарас Мельничук, представник уряду у Верховній Раді.

Також одноразову грошову винагороду в розмірі 1 млн грн виплачуватимуть військовослужбовцям рядового, сержантського і старшинського складу ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів спецпризначення, які:

  • до 25 років були прийняті або призвані на службу під час воєнного стану (з 24 лютого 2022 року);
  • відслужили у бойових умовах не менше шести місяців;
  • брали безпосередню участь у бойових діях на тимчасово окупованих територіях, у «сірій зоні» або на території держави-агресора.

Крім того, уряд змінив підхід до визначення посад — Генеральний штаб ЗСУ, Нацгвардія та ДПСУ самостійно затверджуватимуть перелік штатних позицій для військовослужбовців віком 18—25 років, які підписують контракт.

Також спрощено проходження медогляду, зокрема процедуру обстеження у психіатра.

Програма «Контракт 18—24»: що вона передбачає

В Україні з 11 лютого офіційно запустили контракт на рік для громадян 18—24 років, які наразі не підлягають мобілізації. Основні умови: демобілізація після року служби, можливість заробити до 2 млн грн за рік.

За контракт можна буде отримати 1 млн грн — 200 тис. одразу після підписання, а решту виплатять двома платежами під час служби. Добровольцям гарантуватимуть щомісячне грошове забезпечення до 120 тис. грн. Також будуть доплати за бойові завдання.

Також для таких добровольців пропонуватимуть іпотеку під 0%, безкоштовне навчання в університеті, дозвіл на виїзд за кордон після року служби та інші соціальні гарантії. 

Громадяни віком від 18 до 24 років, які підпишуть контракт, можуть обіймати лише бойові посади.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

ЗСУ переходять на корпусну систему управління: що це означає і які переваги