404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Урядова комісія назвала причини катастрофи Ан-26 на Харківщині

Урядова комісія назвала причини катастрофи літака Ан-26Ш у Харківській області.

На засіданні уряду голова комісії, віцепрем'єр-міністр — міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський доповів результати розслідування, повідомляє УНІАН.

«Головні причини катастрофи — відсутність дієвого контролю за організацією та виконанням польотів з боку посадових осіб Харківського національного університету Повітряних сил імені Кожедуба, системні порушення правил виконання польотів в університеті», — заявив чиновник.

Також, додав він, причинами катастрофи є недостатня професійна підготовка екіпажу до особливих ситуацій, злети за принципом «конвеєру» (виконувався 6-й політ підряд), відмова системи управління двигуна, порушення планової таблиці польотів.

«Катастрофа літака сталася о двадцятій годині сорок чотири хвилини сорок дев'ять секунд 25 вересня внаслідок дії групи небезпечних факторів», — сказав міністр.

За словами Уруського, першим небезпечним фактором, який спровокував події, що призвели до катастрофи, стала відмова системи управління двигуна літака. Вона призвела до особливої ситуації.

«Після встановлення горизонтального польоту екіпажем не було вирівняно тягу лівого та правого двигунів, що стало другим небезпечним фактором, який вплинув на розвиток особливої ситуації. Випуск екіпажем закрилків на етапі заходу на посадку в положенні 38 градусів було третім небезпечним фактором», — повідомив віцепрем’єр.

Далі він згадав несвоєчасне переведення літака на зниження та помилкову побудова траєкторії зниження, намагання якнайшвидше вийти на глісаду, замість зниження з виходом на початок злітно-посадкової смуги. Усе це стало четвертим небезпечним фактором.

Несиметричне збільшення тяги правого двигуна призвело до дуже складної польотної ситуації. «Штучне створення несиметричності тяги силової установки було п'ятим небезпечним фактором, що суттєво погіршило умови польоту», — сказав Уруський.

Він зазначив, що на борту літака виникла аварійна ситуація.

«Неусунення ковзання є шостим небезпечним фактором, який обумовив перехід аварійної ситуації в катастрофічну», — підсумував політик.

Авіакатастрофа літака Ан-26 на Харківщині — хронологія

Як ми писали раніше, увечері 25 вересня в Харківській області під Чугуєвом під час тренувальних польотів зазнав катастрофи військовий літак Ан-26, на борту якого було 27 осіб — військові льотчики і курсанти університету Повітряних сил ім. Кожедуба. Вижив тільки один курсант.

Державне бюро розслідувань назвало чотири версії катастрофи літака. Серед них — технічна несправність агрегатів літака, неналежне виконання обов'язків членами екіпажу, неналежне виконання службових обов'язків особами, які були відповідальними за управління польотами, і неналежне технічне обслуговування літака.

Членам сімей загиблих внаслідок катастрофи Ан-26 військовослужбовців держава виплатить по 1 млн 576 тис. грн допомоги.

 

Комісія розшифрувала «чорні скриньки» Ан-26. Виявили серйозні порушення у організації польотів