404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
В американській школі шестикласниця стріляла з пістолета й поранила трьох людей

Учениця середньої школи у штаті Айдахо почала стріляти по однокласниках і поранила трьох людей, повідомляє АBC News.

За даними поліції, через стрілянину в містечку Рігбі постраждали двоє школярів і один дорослий.

Дорослий після надання медичної допомоги вийшов з лікарні. У школярів — хлопця й дівчини — серйозніші поранення, але вони не є небезпечними для життя. Обоє залишаються в медзакладі. Лікарі не виключають, що їм будуть потрібні операції.

За даними ЗМІ, о 9:00 ранку учениця шостого класу дістала зі свого рюкзака пістолет і почала стріляти. Двох дітей вона поранила у шкільному коридорі, потім вийшла на вулицю і вистрілила в дорослого чоловіка. Усіх троє жертв дівчинка поранила в кінцівки.

Зрештою ученицю обеззброїв учитель і утримував її до прибуття поліції.

Учнів відправили додому з батьками одразу після стрільби, а заняття будуть скасовані в п'ятницю, сказав начальник шкільного округу Джефферсона Чад Мартін.

Мотив стрілянини наразі невідомий, ім'я учениці влада не розголошує. Поліцейські кажуть, що не знають, де дитина взяла пістолет.

Джефферсон Марк Тейлор, прокурор округ, повідомив журналістам, що як тільки розслідування буде завершене, його офіс висуне «відповідні» звинувачення, можливо, щодо замаху на вбивство.

«Це найгірше жахіття, з яким може зіткнутися школа. Ми готуємося до цього, але ми ніколи не готові до такого», — заявив Мартін.

Він зазначив, що 7 травня у середній школі скасують заняття, там проводитимуть консультації для тих, кому вони необхідні.

Шестикласниця Люсі Лонг розповіла журналістам, що чула стукіт у двері її класу, потім два постріли, за якими пролунали крики. Потім пролунав і третій постріл.

«Мені було дуже страшно. Я ледь не заплакала, але я намагалася допомогти іншим своїм друзям не хвилюватися», — каже Люсі.

Контроль за зброєю у США

Президент США Джо Байден 15 лютого закликав посилити законодавство, яке регулює носіння й використання зброї в країні. Свою заяву він приурочив до третьої річниці масової стрілянини в школі в місті Паркленд, де загинули 17 людей. Тоді у 2018 році в школі в місті Паркленд штату Флорида сталася стрілянина, яка переросла в масове вбивство. Загинули 17 людей — це найбільша кількість загиблих у шкільній стрілянині в історії США (у трагедії в Колумбайні 1999 року загинули 15 людей).

Нападником виявився 19-річний Ніколас Круз, який раніше навчався в цій школі та був із неї виключений за неадекватну поведінку. Він зміг легально придбати гвинтівку AR-15, попри те, що раніше проходив лікування у психіатричній клініці.

Стрілянина в Паркленді стала поштовхом до перегляду й посилення відповідальності за володіння зброєю. Учні, що вижили під час трагедії, заснували ініціативну групу, яка лобіює законодавчі зміни у сфері захисту зброї.

У Небрасці невідомий відкрив стрілянину в торговому центрі і вбив людину