404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
В Антарктиді зафіксували новий температурний рекорд. Востаннє таке було у 2015 році
Pixabay

Вчені підтвердили, що 6 лютого 2020 року на станції Есперанса на Антарктичному півострові зафіксували новий температурний рекорд.

Вимірювальні прилади показали 18,3 °C. Востаннє рекорд фіксували у 2015 році — тоді температура в Антарктиді піднялася до 17 °C, повідомляє Всесвітня метеорологічна організація (ВМО).

Петтері Таалас, генеральний секретар ВМО, зазначив, що Антарктичний півострів є одним із регіонів у світі, який нагрівається найбільше. За останні 50 років температура тут зросла майже на три градуси.

В організації зазначили, що зміни клімату вимагають невідкладних заходів. «Дуже важливо продовжувати посилювати системи спостереження, прогнозування та раннього попередження, щоб реагувати на екстремальні події, які відбуваються все частіше внаслідок глобального потепління», — зазначив професор Селесте Сауло, перший віцепрезидент ВМО.

Антарктида охоплює близько 14 млн км². Середня річна температура коливається від -10 °C на узбережжі до -60 °C у найвищих частинах внутрішніх регіонів.

Лід, який покриває континент, має до 4,8 км товщини та містить 90% усієї прісної води у світі. Якщо антарктичний лід колись розтане, це підніме рівень моря приблизно на 60 м.

National Geographic визнав існування п'ятого океану та позначатиме його на своїх картах