Росія вже налагодила виробництво «шахедів» на своїй території, однак більшість деталей ще досі завозить з-за кордону. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.
Він розповів, що перший контракт Москви з Тегераном передбачав постачання «шахедів» безпосередньо з території Ірану. Після цього росіяни налагодили власне виробництво. Так, у місті Єлабуга в Татарстані розгорнуто мінімум дві лінії виробництва. Однак комплектуючі здебільшого надходять з інших країн.
Водночас росіянам вдалося налагодити самостійне виробництво планеру — корпусу цих БПЛА. Також більше запчастин зараз йдуть з інших країн, не лише з Ірану. Наприклад, раніше дронах двигуни були максимум двох різних фірм, натомість зараз йдеться мінімум про 3-4 різні фірми, зокрема китайські.
«Мета Москви — до 2026 року вийти на повний, замкнений цикл виробництва саме таких БПЛА на території росії. Я не впевнений, що їм вдасться замінити або знайти російський аналог, наприклад, електронної бази – мікросхемів, чіпів тощо. Але стартери, корпус, бойову частину, двигуни, інші елементи навігаційної системи на сьогодні Російська федерація здатна виготовляти», — зазначив Скібіцький.
За оцінкою ГУР, росія здатна щомісяця виготовляти 330-350 «шахедів». Саме стільки зробили у грудні. Однак масштаби виробництва залежать від наявності комплектуючих.
«Наприклад, можуть бути корпуси, бойові частини, але немає двигунів. Що могли — зібрали і чекають тільки на двигуни. Прийшли двигуни — і відповідно, кількість готових виробів зросте, їх буде більше ніж 300», — пояснив розвідник.
При цьому усі виготовлені «шахеди» відразу йдуть на бойове застосування.
Також, за словами Скібіцького, росія щомісяця виготовляє близько 115-130 стратегічних ракет.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.