В Індії зафіксували спалах вірусу Зіка. Його переносять комарі
Pixabay

В Індійському штаті Уттар-Прадеш стався спалах небезпечної хвороби. У місті Канпур вже зареєстровано 89 випадків зараження вірусом Зіка, який переносять комарі.

Про це пише India Today.

Перший випадок зараження також зареєстрували у місті Каннаудж. Там хворобу підтвердили у 45-річного чоловіка з села Касамау. Наразі у постраждалих від спалаху вірусу районах проводять інформаційну кампанію.

Як зазначає видання, у більшості пацієнтів хвороба протікає безсимптомно, але серед інфікованих багато молодих людей. Наразі виявлено 19 заражених пацієнтів віком від 4 до 20 років.

Джай Пратап Сінгх, міністр охорони здоров'я, розповів про те, що влада вжила швидкі дії для зупинки поширення вірусу Зіка.

За його словами, спалах хвороби розпочався з табору авіабази Канпур Чакері. Всі люди, які контактували з першим інфікованим, заразилися вірусом Зіка.

«Департамент охорони здоров’я перебуває в бойовій готовності та вживаються необхідні заходи щодо обмеження вірусу в ураженому регіоні», — заявив міністр.

Що відомо про вірус Зіка

Вірус Зіка поширюється через укус комара виду Aedes aegypti.

У лютому 2016 року ВООЗ визнала цю хворобу такою, що може чинити серйозний вплив на здоров'я населення і може швидко поширюватися в міжнародних масштабах.

В Індії зафіксували спалах вірусу Nipah. Померла одна людина