В Італії затримали 140-метрову яхту «Шахерезада». Вона може належати путіну

6 травня в Італії затримали 140-метрову яхту «Шахерезада», яку ЗМІ та російські опозиціонери пов'язують з володимиром путіним.

Як повідомляє міністерство економіки та фінансів Італії, розслідування виявило «наявність значних економічних та ділових зв'язків бенефіціарного власнисника судна «Шахерезада» з впливовими представниками російського уряду та іншими суб'єктами», які потрапили під санкції рф.

У результаті комітет фінансової безпеки Італії запропонував включити формального власника яхти у санкційний список. До прийняття цього рішення міністр економіки Даніеле Франко наказав затримати яхту.

Що відомо про «Шахерезаду»

Яхту у 2020 році побудувала німецька компанія Luersse. Вона має на борту два майданчики для гелікоптерів, басейн та кінотеатр. А її вартість оцінюється в $700 млн.

Офіційним власником яхти значиться офшор з Маршаллових островів, однак The New York Times припускала, що насправді вона належить якомусь російському мільярдеру, а можливо — навіть путіну.

Команда російського опозиціонера Олексія Навального у свою чергу стверджувала, що путін — справжній власник яхти.

У вересні 2021 року «Шахерезада» стала для проведення ремонтних робіт на верфі у містечку Маріна-ді-Коррара біля Тоскани. 6 травня вона мали полишити порт, але італійська влада її встигла затримати.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Суд Фіджі дозволив арештувати супер'яхту, яка належить російському олігарху Керімову