В Києві восени на 40% можуть зрости тарифи на гарячу воду та тепло

Міська влада Києва попереджає, що тарифи на гарячу воду й опалення у столиці та низці інших українських міст наступного опалювального сезону зростуть на 40%. Там кажуть, що хоча уряд і запровадив фіксовану річну ціну на газ, вона все одно вища, ніж та, яка зараз закладена в тариф.

Про це заявив Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА.

Він каже, що після скасування урядом у травні дії положення про ПСО, яке передбачало нижчу ціну газу для теплокомуненерго, теплопостачальні підприємства змушені купувати газ за ринковими цінами.

А вони зросли, якщо порівняти з минулим роком. І хоча уряд запровадив річну фіксовану ціну на газ, вона вища, ніж закладена у нинішній тариф.

«Це призведе до того, що вже цієї осені — не лише в Києві, а й у низці українських міст — тарифи на гарячу воду й опалення зростуть на 30-40%. Країна матиме надзвичайні труднощі з початком і проходженням опалювального сезону», — каже Пантелеєв.

Він зазначив, що, наприклад, комунальне підприємство «Київтеплоенерго» наразі працює за цінами, встановленими ще у 2019 році.

Тому підприємство в такому разі змушене змінити тарифи на тепло вже з 1 жовтня.

У КМДА вважають, що для здешевлення газу для населення було б доцільно використати на потреби виробництва теплової енергії для населення дешевший газ, який видобувають в Україні. З таким листом київська влада вже звернулася до уряду.

«Нафтогаз» поверне річний тариф для домогосподарств з 1 травня