В Копенгагені «люди в чорному» протестували проти карантину і «паспортів вакцинації»
DrRochd

Сотні людей вийшли на вулиці Копенгагена в суботу ввечері на знак протесту проти коронавірусних обмежень і планів країни ввести цифровий сертифікат вакцинації.

Про це повідомляє видання The Local.

Близько 600 осіб, організованих групою під назвою «Люди в чорному», зібралися на сильному морозі перед будівлею парламенту.

Їхній гнів викликали плани зі створення цифрового «паспорта вакцинації».

Як і інші європейські країни, Данія має намір розробити цифровий сертифікат вакцинації проти COVID-19 для подорожей. Його також потенційно можна використовувати для відвідування спортивних і культурних заходів, а також для ресторанів.

Організатори протесту заявляють, що введення такого паспорта означає обов'язкову вакцинацію і є рівносильним подальшому обмеженню свободи особистості.

Вакцинація в Данії не є обов'язковою.

Демонстранти, в тому числі деякі в капюшонах, марширували з факелами в центрі данської столиці, скандуючи «З нас досить!» і «Свобода для Данії!».

Санкціонований марш був в основному мирним, за ним наглядала велика група поліції. «Люди в чорному» раніше влаштовували демонстрації в Ольборзі і Копенгагені, що закінчилися заворушеннями і декількома арештами.

Два тижні тому в Копенгагені пройшла аналогічна акція протесту, тоді протестувальники спалили опудало прем'єр-міністра, а поліція арештувала двох чоловіків за погрози Фредеріксену.

На даний момент у Данії закриті магазини, бари та ресторани, що не є необхідними, а уряд продовжив обмеження принаймні до 28 лютого.

За повідомленням Міністерства транспорту, у неділю, 7 лютого, уряд країни впровадив вимогу до мандрівників пройти тестування та десять днів ізоляції після в'їзду до Данії.

Раніше Данія просила людей, які прибули з так званих «червоних» зон ризику через COVID-19, ізолюватися, але не застосовувала карантин. Ця практика зараз зміниться.

У мене немає паспорту про вакцинацію від COVID-19 або смартфона. Як мені подорожувати?