В Міноборони роз'яснили порядок виплат премій за знищену техніку і за 30 днів на передовій

У квітні в Україні запровадили додаткову виплату у розмірі 70 тис. грн для представників Сил оборони за перебування на нулі, а також встановили розмір премій за знищену ворожу техніку.

Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова в інтерв’ю Укрінформу  роз'яснила, як їх будуть нараховувати.

Доплата 70 тис. грн військовим за 30 днів на передовій

«Кабінет міністрів затвердив додаткову фінансову винагороду військовим у розмірі 70 тисяч гривень. 70 тис. грн — це не заміна 100 тис. «бойових», а додаткова виплата для тих, хто перебуває на передовій», — наголосила Калмикова.

Ці кошти отримують військовослужбовці Збройних сил, Нацгвардії, СБУ, ГУР, Держприкордонслужби, Служби спецзв’язку, Державної спеціальної служби транспорту, а також поліцейські за безпосереднє перебування на лінії зіткнення з ворогом.

«Отримувати її зможуть ті, хто виконує бойові чи спеціальні завдання в першому ешелоні оборони, або наступу на відстані до ротного опорного пункту включно. Також на неї можуть розраховувати ті, хто виконує бойові завдання між позиціями Сил оборони України та агресора, на окупованих Росією територіях, а також на території ворога», — пояснила заступниця міністра.

Водночас є нюанс і порядком здійснення виплат. Так, «бойові» премії здійснюються щомісяця пропорційно до кількості днів виконання завдань. Натомість новопризначені 70 тис. грн будуть виплачувати саме «за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання таких завдань».

«Тобто до конкретного місяця ця виплата не прив’язана, а виплачувати її мають тоді, коли буде сумарно 30 днів виконання завдань», — роз'яснила Калмикова.

Премії за знищену ворожу техніку

Калмикова розповіла, що для підтвердження факту знищення або захоплення техніки необхідні наступні документи:

  • відповідний рапорт командира,
  • запис у журналі бойових дій,
  • донесення «суміжників», які за результатом візуального спостереження підтверджують знищення техніки,
  • дані фото- або відеофіксації,
  • акт оприбуткування трофейного майна — щодо захопленої техніки.

«Вказані документи передаються по вертикалі до органів управління, де приймається рішення», — зазначила заступниця міністра оборони.

У разі виникнення проблем із нарахуванням додаткових виплат вона закликала звертатися на гарячу лінію для військовослужбовців за номером 1512. Також скоро має запрацювати Центральне управління захисту прав військовослужбовців, яке безпосередньо підпорядковується міністру оборони та відповідатиме за розгляд звернень та скарг військовослужбовців, надання первинної правничої допомоги.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Статус УБД: як отримати довідку про участь у бойових діях та навіщо вона потрібна