В мінській електричці пенсіонери читали книги білоруських письменників. Їх за це затримали силовики

Вранці в п'ятницю в Мінську силовики затримали пенсіонерів, пасажирів електрички, яка їхала в напрямку міста Молодечно. «Правоохоронці» звинуватили літніх людей в участі у несанкціонованій акції.

«Акція» полягала в тому, що пасажири читали в поїзді книги білоруських письменників. У когось у руках були й біло-червоно-білі прапорці.

На станції Мінськ-Північний затримали сім або вісім чоловік. Про це з посиланням на очевидців повідомляє правозахисний центр «Весна», якого режим самопроголошеного президента Лукашенка позбавив реєстрації.

Одна з пасажирок електрички Мінськ — Молодечно написала, що бачила пенсіонерів, які читали книги білоруських письменників. «У деяких було трохи символіки: невеликі прапорці, браслети, стрічки. Люди вийшли на зупинці Мінськ-Північний. Я чула потім тільки якийсь крик на вулиці. Дівчина, яка увійшла в вагон, сказала, що когось затримали. Скільки людей — не знаю», — зазначає співрозмовниця.

Є також інформація, що затримання були загалом на трьох зупинках. Один з читачів написав, що бачив, як «характерний мікроавтобус» стояв біля виходу з підземного переходу на Масюковщіна, а «люди в цивільному» зупинили двох жінок, можливо, оглядали речі.

У списку затриманих, який склала «Весна» є 75-річна Наталія Леонідівна. Її зупинили на станції Ждановичі, посадили в мікроавтобус, звідти відвезли в РУВД, а потім і до суду Заводського району Мінська. Її оштрафували  на 725 білоруських рублів і відпустили додому.

У суді жінка сказала, що в тій електричці не їхала, в акції участі не брала, поверталася з дому за містом, де живе.

Білоруська література в її сумці була. «Там були насіння на розсаду і книги білоруських письменників і поетів: Ніл Гілевич, Василь Вітка, Артур Вольський. Співробітник в РУВС сказав, що все це — опозиційна література. Запитав, чому я нею цікавлюся. Я сказала, що живу в Білорусі — чому я не можу нею цікавитися?» — розповіла вона TUT.BY.

За словами жінки, в протоколі записали, що пенсіонери були в біло-червоно-білому одязі, кричали: «Живе Білорусь» і брали участь в несанкціонованому заході.

За інформацією TUT.BY, принаймні ще одна затримана пенсіонерка чекає суду в СІЗО на Окрестіно. Можна припустити, що вона пробуде там до понеділка.

В одному з Telegram-каналів зі списками від волонтерів в цілому затриманими за 26 лютого значаться 14 чоловік.

«Колективне божевілля». У Білорусі силовики придумали ритуал для отримання «енергії Лукашенка» (відео)