В Мін'юсті придумали, як не дати Суркісам 10 млрд грн з Приватбанку: змінити законодавство

Законопроєкт №4064, яким вносяться зміни до порядку виконання забезпечення судового рішення, зареєстрували у Верховній Раді. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

Потреба в такому проєкті закону виникла після рішення Печерського районного суду Києва у справі Приватбанку. Тоді судді задовольнили позов офшорних компаній братів Суркісів до держбанку щодо зобов’язання обслуговувати їхні депозити, розміщені в 2012 – 2014 роках на рахунках кіпрської філії Приватбанку. Йшлося про 10 млрд грн.

 

апдейт по справі Привату та ухвалі судді Вовка. народний депутат Камельчук зареєстрував законопроект #4064, який...

Posted by Denis Malyuska on Monday, September 7, 2020

Також Малюська вже пояснював, що позивачі просили встановити порядок забезпечення позову. Суд пішов назустріч компаніям Суркісів, прописавши стягнення кількох мільярдів з Приватбанку. За словами міністра, таке рішення одночасно і суперечить цивільно-правовому кодексу, і унеможливлює виконання самого рішення суду. Адже якщо стягнути з банку кошти зараз, то в майбутньому у разі задоволення позову Приватбанк не зможе обслуговувати «депозити» братів Суркісів.

Не слід також забувати, що власне «депозитів» у Суркісів у Приватбанку вже немає — ці вклади конвертували в акції банку під час процедури неплатоспроможності (процедура bail-in), тобто гроші пішли на докапіталізацію банку.

Проєкт закону №4064 вніс в Раду нардеп від «Слуги народу» Юрій Камельчук. Малюська в одному з дописів в Facebook пояснював, що законопроєкт не оформлюють як урядовий задля економії часу, оскільки погодження всередині уряду відбере «мінімум тиждень».

До речі, нещодавно нардеп Камельчук відзначився гучною заявою про коронавірус, світову змову та «жирову прослоєчку». На його думку, мета пандемії — «економічний перерозподіл».