В МВС спростовують інформацію про контрабанду зброї з України у Фінляндію
Unsplash

Міністерство внутрішніх справ України спростовує інформацію про нібито контрабанду зброї з України у Фінляндію, що поширюють російські пропагандисти.

Фейк з'явився у фінському виданні Yle в інтерв'ю з Крістером Альгреном, старшим комісаром Національного бюро розслідувань. Журналіст газети заявив, що посадовець розповів про ймовірність потрапляння зброї, призначеної для українських військових, до злочинних угруповань у Фінляндії. Також у матеріалі зазначили, що зброя нібито вже виявлена у цій країні та інших скандинавських державах.

«МВС України негайно офіційно почало з’ясовувати правдивість викладених у цьому матеріалів даних у своїх фінських колег. Останні заперечили існування фактів вилучення такої зброї українського походження на фінській території», — заявили в МВС.

Міністерство стверджує, що фінське видання вже готує заперечення щодо свого інтерв'ю, оскільки є всі підстави вважати, що викладена в статті інформація «дещо додумана журналістом і не відповідає словам представника поліції, в якого брали інтерв’ю». 

МВС України надіслало запит до Фінляндії, Швеції, Данії за допомогою комунікаційної системи Європолу для перевірки викладених у статті даних.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Італія передала Україні гаубиці M109L, PzH 2000 і РСЗВ — La Repubblica