В НАТО запевнили, що Україна отримає членство через ПДЧ
Pixabay

В НАТО оголосили, що Україна отримає членство через ПДЧ. Лідери Альянсу схвалили комюніке за підсумками брюссельського саміту організації.

Про це повідомляє видання «Європейська правда», посилаючись на копію документа.

«Ми підтверджуємо рішення, ухвалене у 2008 році на Бухарестському саміті НАТО, про те, що Україна стане членом Альянсу і при цьому План дій щодо членства (ПДЧ) буде невід’ємною частиною цього процесу», — йдеться у повідомленні.

У рішенні жодного попереднього саміту НАТО після 2008 року не звучало таких формулювань щодо України. Щодо Грузії таке формулювання звучить з 2018 року.

Нашу країну закликали рухатися до членства через виконання Річних національних програм.

«Річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО (КУН) залишаються механізмом, за допомогою якого Україна просуває реформи, що стосуються її прагнення до членства в НАТО. Україна повинна повною мірою використовувати всі інструменти, доступні в рамках КУН, для досягнення своєї мети — впровадження принципів і стандартів НАТО», —йдеться в комюніке саміту.

Україну також закликали проводити подальші «широкомасштабні, стійкі та неповоротні реформи», як у секторі безпеки та оборони, так і в інших сферах. У рішенні згадана й потреба «поваги до меншин».

Альянс наголошує, що Партнерство розширених можливостей, яке Україна отримала у 2020-му, «додає імпульс до нашої і без того амбіційної співпраці та просуває подальшу (військову) взаємосумісність».