В Одесі застрелили активіста Дем’яна Ганула: хто він і що відомо

Зранку 14 березня в центрі Одеси застрелили чоловіка.

Про це повідомила Національна поліція України.

За даними правоохоронців, близько 10:30 невідомий чоловік вистрілив у перехожого в Приморському районі міста. Стрілець з місця злочину втік, поліція вживає заходів, щоб його затримати.

До Одеси для розслідування справи виїхала слідчо-оперативна група та криміналісти Центрального апарату Національної поліції на чолі з головою Нацполіції Іваном Вигівським.

Голова Міністерства внутрішніх справ України Ігор Клименко зазначив, що у слідства є «конкретні зачіпки». Водночас він заперечив інформацію про те, що стрілець нібито був одягнутий у військову форму — про це раніше написали низка медіа та Telegram-канали.

Місцеві медіа пишуть, що, ймовірно, загиблий — активіст Демʼян Ганул. Про це з посиланням на власні джерела написав і народний депутат Олексій Гончаренко. 

Поліція розпочала кримінальне провадження. Подію кваліфікували як умисне вбивство, вчинене на замовлення.

Поліція опублікувала фото причетного до скоєння умисного вбивства одеського громадського діяча та встановлює місцезнаходження чоловіка.

Хто такий Дем'ян Ганул

Дем’ян Ганул

Дем’ян Ганул — український громадський діяч, волонтер, блогер, зоо- та екозахисник, засновник і керівник ГО «Вуличний фронт», учасник Революції Гідності та протистояння в Одесі 2 травня проти проросійських сил.

Він відомий своєю активною громадською діяльністю, участю в Революції Гідності та протистоянні проросійським силам в Одесі 2 травня 2014 року. Колишній керівник силового блоку «Правого сектору» в Одесі (2014—2016), а згодом засновник і керівник громадської організації «Вуличний фронт».

Ганул неодноразово ставав ініціатором акцій проти незаконних забудов, повернення Літнього театру в Одесі громаді, а також демонтажу пам’ятників радянським діячам. Він активно займається волонтерською діяльністю, допомагаючи Збройним силам України.

Діяльність щодо декомунізації та боротьби з проросійськими силами Активіст неодноразово виступав ініціатором знесення радянських пам’ятників. Так, у березні 2022 року в селі Фонтанка Одеської області було демонтовано пам'ятник чекістам. У липні 2022 року він створив петицію про демонтаж пам’ятника Суворову в Одесі, що, попри недостатню кількість підписів, отримала суспільний резонанс. Влада ухвалила рішення про демонтаж, який відбувся 29 грудня 2022 року.

Крім того, у листопаді 2021 року Ганул організував акцію під консульством росії в Одесі, принісши труну з написами «Груз 200» та «росіяни їдуть додому». А у 2022 році на стінах колишньої будівлі консульства з’явилися патріотичні графіті за його ініціативи.

Напади на активіста Ганул неодноразово ставав жертвою нападів. У 2020 році його автомобіль BMW X5 було спалено на СТО, а невідомі обстріляли його авто поблизу села Визирка, що змусило активіста відстрілюватися з травматичної зброї. Також у 2020 році його машину розбили битами.

4 травня 2023 року в Одесі невідомі у військовій формі напали на Ганула. Інцидент викликав широкий резонанс у суспільстві, а поліція одразу відкрила кримінальне провадження за фактом нападу.

Крім того, військове командування розпочало службове розслідування через можливу причетність військовослужбовців до інциденту.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У Фінляндії російський бойовик Торден отримав довічне увʼязнення за воєнні злочини в Україні