404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
В Офісі генпрокурора прокоментували затягування екстрадиції Бахматюка
УНІАН

В Офісі генерального прокурора України (ОГПУ) відреагували на новину про можливе затягування з екстрадицією ексвласника VAB Банку Олега Бахматюка. У відомстві заявили про порушення закону з боку слідства.

Про це повідомляє ОГПУ.

В Офісі генпрокурора кажуть, що в серпні 2020 року орган запросив у Спеціалізованої антикорупційної прокуратури висновок «щодо обґрунтованості прийнятих процесуальних рішень» у справі Бахматюка. У вересні Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) опублікувала висновок. Проте в ньому не йшлось про «законність постанови про оголошення підозрюваного у міжнародний розшук».

Наразі ОГПУ очікує інформацію про законність цієї постанови у САП.

У пресслужбі відомства наголосили, що раніше Антикорупційне бюро намагалось оголосити розшук Бахматюка через Інтерпол. Однак міжнародна організація цього не зробила «через невідповідність підготовлених НАБУ матеріалів правилам організації».

Представники Офісу генпрокурора вважають, що «НАБУ пішло шляхом запиту» на екстрадицію.

В інтерв’ю «Українській правді» Бахматюк назвав «абсурдом вимоги НАБУ про обрання йому запобіжного заходу».

«Ми знаходимось в ситуації, коли слідчі органи і ВАКС (Вищий антикорупційний суд — Прим. ред.) керуються не духом і буквою закону, а тактикою подвійних стандартів», — каже ексбанкір.

Нагадуємо, з червня 2020 року в Офісі Генерального прокурора не направляють запит до Австрії на екстрадицію Бахматюка. Олігарха та ексголову правління фінустанови Дениса Мальцева підозрюють в заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту.