У рф вводять тотальний контроль за ухилянтами від мобілізації — ГУР

В росії створюють єдину електронну базу даних військовозобов’язаних, аби створити автоматизовану систему обліку та контролювати осіб, які підлягають мобілізації.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Зараз оцифровують документи військового обліку та наявні архіви військкоматів.

Згодом їх планують об’єднати з базами даних МВС (для контролю документів на виїзд закордон), системи «Мігрант» (для обліку нерезидентів та тих, хто хоче змінити громадянство), ДІБДР (контроль власників та користувачів транспортних засобів), СНІЛЗ, Роскадастру, Росреєстру, ІПН і навіть клієнтські бази мобільних операторів.

Така системи забезпечить контроль за військовозобов’язаними, які не проживають за місцем реєстрації. Так, вони можуть отримати повістку у СМС-повідомленні, електронному листі та навіть у соцмережах.

«Буде повністю закрито можливість для військовозобов’язаних залишити територію рф без спеціального дозволу. Також їм обмежать можливість користування державними послугами та сервісами. В разі необхідності особам, які підлягають мобілізації можуть заблокувати банківські рахунки, доступ до платіжних систем або навіть до пенсійних накопичень. Роботодавці будуть інформуватися про обов’язковість певних дій щодо тих, хто уникає мобілізації», — пише розвідка.

Система має запрацювати до початку до початку лютого 2023 року.

Також у ГРУ повідомляють, що на окупованих територіях України окупанти вводять військовий облік чоловіків від 17 до 65 років. Їм заборонили виїзд з місця проживання, окрім переміщення вглиб захоплених регіонів.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Росія витрачає в Україні більше боєприпасів, ніж може виготовити — розвідка США