В росії горіло найбільше газове родовище: що відомо (відео)
Скріншот

В ніч на 16 червня спалахнула пожежа на Уренгойському газовому родовищі в Ямало-Ненецькому автономному окрузі рф. Це найбільше газове родовище в росії та одне з найбільших у світі.

Першим про неї повідомили російські телеграм-канали, які спеціалізується на новинах з нафтогазової сфери, а потім підтвердили в Газпромі.

У російській компанії заявили, що причиною пожежі стала розгерметизація труби. Вогонь вдалося приборкати за півтори години. В Газпромі стверджують, що інцидент не вплинув на плановий видобуток газу.

Максим Білявський, ексдиректор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України», вважає, що розгерметизація трубопроводу, ймовірно, відбулась внаслідок порушення технології зупинки свердловин, що призвело до різкої зміни режиму транспортування на ділянці між двома промислами.

«Таке траплятиметься і далі, бо попит на російський газ зменшуватиметься, а досвід експлуатації залишатиметься на рівні студента-першокурсника. Колись мене вчили, що найкраще експлуатують ті, хто споруджував. Тому нагадаю, що родовища уренгою та західного сибіру освоювали газовики України», — зазначив він.

За його словами, Газпром у травні 2022 зменшив видобуток на 15%, а експорт на 30%.

Нагадаємо, 14 червня осійська компанія «Газпром» оголосила, що перекачування газу «Північним потоком-1» впаде на 40% через нібито невчасне виконання ремонту газоперекачувальних агрегатів компанією Siemens.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Протягом січня-квітня «Газпром» знизив транзит газу через Україну на 35%