В США дозволили не носити маски повністю вакцинованим
Getty Images

В США дещо послаблюють карантинні правила для тих, хто отримав повну дозу щеплення від COVID-19.

На спеціальному брифінгу у Білому домі оголосили про нові правила, яки запровадив Американський центр з контролю та запобігання хворобам (CDC), інформує ВВС.

Згідно з новими настановами цього державного органу повністю вакциновані можуть:

  • перебувати у приміщенні без масок та дотримання соціальної дистанції із іншими вакцинованими,
  • перебувати у приміщенні із невакцинованими членами родини, якщо вони не перебувають у групі ризику (люди похилого віку, із супутніми хворобами),
  • не робити тестів і не проходити карантин після спілкування із хворими на коронавірус, крім випадків, коли з'явилися очевидні симптоми хвороби.

У CDC кажуть, що людина є захищеною від зараження коронавірусом через два тижні після отримання останньої дози щеплення.

У Центрі вважають, що таким чином вакциновані можуть поступово повертатися до певного рівня «нормальності».

Наразі повну вакцинацію вже пройшли 30 млн американців при населенні країни у 328 млн — тобто менше 10%.

«Чим більше людей отримують щеплення,тим довшим ставатиме список речей, які можна робити», — сказав Енді Славітт, старший радник.

Водночас, навіть тим, хто пройшов вакцинацію, і надалі рекомендують дотримуватися правил безпеки: вдягати маску та зберігати соціальну дистанцію у громадських місцях, а також уникати скупчень людей та подорожей.

Крім того, зберігається і порада вдягати маски та дистанціюватися від людей, які ще не пройшли щеплення або відносяться до групи ризику.

З початку епідемії в США зафіксували 29,7 млн випадків захворювання на коронавірус. На 9 березня 2021 року померло 538 628 осіб.