В США відновлюють лотереї з видачі грін-карт. Хто зможе їх отримати
Getty Images

Адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про відновлення імміграційної лотереї, переможцям яких видають грін-карти. Зокрема, почалася реєстрація на лотерею в 2023 році.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Повідомляється, що Конгрес США дозволив видати іммігрантам з усього світу 55 тис. грін-карт на рік. Реєстрація починається заздалегідь, щоб встигнути обробити заявки.

Однак у Держдепі наголошують, що «перемога у лотереї не гарантує, що ви отримаєте візу або пройдете співбесіду на отримання візи. Перемога в лотереї просто означає, що людина має право брати участь у програмі отримання імміграційних віз».

Видання, відзначає, що тисячі переможців лотерей минулих років з Афганістану, Єгипту, Перу, Ірану та інших країн як і раніше відчувають затримки, пов'язані з обробкою їх документів та не можуть потрапити до США.

Також повідомляється, що влада США визнає серйозне відставання в обробці існуючих заяв, багато з яких були подані під час адміністрації Дональда Трампа.

Тепер право на отримання візи не переноситься на наступний рік, а весь процес повинен бути завершений за 12 місяців.

Чому у США тимчасово припиняли видачу грін-карт

У 2020 році тодішній президент Дональд Трамп призупинив видачу грін-карт на тлі пандемії коронавірусу, після чого його адміністрація оголосила про ліквідацію деяких видів імміграційних віз.

У зв'язку з цим тисячі переможців візової лотереї не змогли в'їхати в США.

США спростять правила в'їзду для вакцинованих українців, що літають через країни ЄС