В США засновницю стартапу Theranos засудили до 11 років в'язниці за шахрайство

У США засудили засновницю Theranos Елізабет Голмс до 11 років і трьох місяців тюремного ув'язнення за обман інвесторів щодо її нині неіснуючого стартапу з тестування крові, який колись оцінювався в $9 млрд.

Про це пише Reuters.

Голмс була визнана винною у шахрайстві з інвесторами ще у січні 2022 року. Вона стверджувала, що її стартап може діагностувати сотні захворювань всього за кількома краплями крові.

«У січні присяжні дійшли висновку, що вона навмисне ввела інвесторів в оману. Вона була засуджена за чотирма пунктами звинувачення у шахрайстві з використанням електронних засобів зв'язку з максимальним терміном ув'язнення 20 років», — йдеться у повідомленні.

Попри це суду знадобився тривалий час, щоб дійти до моменту винесення вироку.

На суді прокурори заявили, що Голмс спотворила інформацію про технології та фінанси Theranos, в тому числі, стверджуючи, що її мініатюрна машина для аналізу крові здатна проводити безліч тестів з декількох крапель крові.

«Компанія таємно покладалася на звичайні машини інших компаній для проведення тестів пацієнтів», — заявили прокурори.

Адвокати Голмс вимагають для неї 18 місяців домашнього арешту. Водночас звинувачення хоче, щоб жінка відсиділа 15 років у в'язниці і сплатила штраф у розмірі $800 млн.

«Колись її компанія оцінювалася у 9 мільярдів доларів. Тепер це — синонім корпоративного шахрайства», — зауважує видання BBC.

Що відомо про Елізабет Голмс

Елізабет Голмс заснувала компанію Theranos у 2003 році — тоді їй було 19 років і вона щойно покинула навчання на хімічній інженерії в Стенфордському університеті.

Засновниця обіцяла представити революційну технологію, за допомогою якої можна буде робити сотні тестів для перевірки здоров'я лише за однією краплею крові. Проте компанія так і не виконала своїх амбітних обіцянок, хоч і намагалась переконати інвесторів у протилежному.

За цей час у Theranos вклали мільярди доларів: до інвестування долучились зокрема медіамагнат Руперт Мердок і технологічний магнат Ларрі Еллісон.

У 2014 році Forbes назвав Голмс наймолодшою в світі жінкою-мільярдером. Коли їй було 30 років і її частка в Theranos коштувала $4,5 млрд.

Однак у 2015 році Theranos опинилась у центрі скандалу: журналіст Wall Street Journal виявив, що компанія використовує стандартні технології проведення аналізів, а не революційні, до того ж її тести мають серйозні неточності. Того ж року журнал Entrepreneur назвав Голмс найгіршою підприємицею, а після скандалу у 2018 році компанія збанкрутіла та закрилась.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Звір з трьома рогами. Як Apple з гаражного стартапу перетворився у найдорожчу компанію у світі вартістю майже $3 трлн