В Україні частково відновили бронювання військовозобов'язаних
Генштаб ЗСУ

Відтепер працівники, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року, зможуть подовжити термін бронювання на аналогічний термін.

Про це йдеться на сайті уряду.

Зазначається, що це забезпечить стабільну роботу стратегічно важливих галузей економіки, зокрема тих, які працюють на оборону.

«Водночас аудит рішень про присвоєння статусу критично важливих підприємств, які були ухвалені в останні чотири місяці, триватиме до 15 листопада. Причина аудиту — аномальне зростання кількості критично важливих підприємств та кількості заброньованих працівників. Це зроблено в інтересах посилення обороноздатності держави та для недопущення зловживань», — зазначають у Кабміні.

За результатом аудиту відповідальні міністерства визначать, чи мали місце недобросовісні дії та, чи носять вони потенційно корупційний характер.

«На основі цих даних Уряд оновить критерії бронювання і скоригує їх так, щоб механізм працював і на користь нашої безпеки та оборони, і на користь нашої економіки», — підсумували у Кабміні.

Бронювання від мобілізації: що відомо про перевірку на критичність

У середу, 9 жовтня, «Економічна правда» та Page повідомляли, що уряд до 15 листопада призупинив дію деяких положень щодо визначення критично важливих підприємств.

Зазначено, зокрема, що до 15 листопада планується проведення аудиту рішень про визначення критично важливих підприємств та організацій. Результати перевірок має проаналізувати Мінекономіки й до 20 листопада поінформувати уряд.

«Європейська правда» з посиланням на джерела повідомила, що рішення прийняли через те, що президент України Володимир Зеленський обурився бронюванням від мобілізації 1,5 млн людей.

20 жовтня на сайті «Дії» призупинили можливість бронювання працівників від мобілізації.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Уряд вніс зміни щодо грошової компенсації відпусток загиблих військових і поліцейських