В Україні офіційно дозволять змішувати вакцини від коронавірусу — головний санлікар
Getty Images

Національна технічна група експертів з питань імунізації рекомендувала дозволити змішувати вакцини від коронавірусу за чітким алгоритмом.

Про це Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я та головний санлікар України, розповів в інтервю виданню «Апостроф».

«Йдеться про можливість введення другої дози препарату Comirnaty/Pfizer-BioNTech після першої дози м-РНК вакцини Moderna, якщо немає можливості закінчити вакцинацію таким же препаратом. Також, якщо у людини була важка алергічна реакція організму на першу дозу векторної вакцини від AstraZeneca, дозволяється ввести другу дозу Comirnaty за рішенням лікаря», — наголосив він.

За його словами, Національна технічна група експертів розглядає питання про оформлення відповідного наказу, а також планує розробити детальні покрокові інструкції у таких випадках.

12 липня головний науковий співробітник ВООЗ Сумья Свамінатан заявила, що ВООЗ рекомендує не змішувати вакцини від коронавірусу, оскільки це питання ще повністю не вивчене. В Європейському агентстві з лікарських засобів (ЕМА) також не можуть рекомендувати використовувати різні вакцини від COVID-19 для двох доз.

У США від коронавірусу помер 34-річний чоловік, який висміював вакцинацію