В Україні посилили покарання за сексуальну експлуатацію дітей
iStock

Верховна Рада посилила покарання за сексуальну експлуатацію дітей. Нардепи схвалили в другому читанні законопроєкт №3055. За відповідний документ проголосували 322 парламентарії.

Про це повідомила пресслужба ВР.

«Вчинення повнолітнім дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, з використанням геніталій, іншого органу чи частини тіла або будь-якого предмета, караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк», — йдеться у повідомленні.

Більш жорстке покарання передбачене, якщо такі дії вчинили близькі родичі або члени сім’ї, особа, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілої особи або піклування про неї, або якщо вони поєднанні з наданням грошової чи іншої винагороди потерпілій дитині або з обіцянкою такої винагороди, або якщо вони спричинили безплідність чи інші тяжкі наслідки.

Такі дії каратимуть в'язницею на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Каратимуть й за пропозицію зустрічі від повнолітньої особи дитині до 16 років для вчинення стосовно неї будь-яких дій сексуального характеру або розпусних дій.

За таке порушення загрожує обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

В Україні у 2020 році на 54% збільшилася кількість повідомлень про домашнє насильство