В Україні прийняли на озброєння автоматизовану систему управління військами «Дзвін-АС»

В Україні взяли на озброєння автоматизовану систему Центру оперативного керування (ДКР «Дзвін-АС»). Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що підписав відповідний наказ 6 грудня.

«Вийшов своєрідний подарунок до Дня Збройних Сил України. Адже наші військові надзвичайно зацікавлені в АСУ (автоматизована система управління, — ред.) стратегічного рівня і давно чекають її повноцінного розгортання», — заявив він.

Резніков розповів, що ця система навесні 2022 року успішно пройшла відомчі випробування, а згодом — державні. За його словами, наразі усі формальні процедури завершено, а далі Генштаб буде приймати рішення щодо параметрів масштабування даної АСУ.

Також Міноборони отримало позитивний висновок експертизи щодо Комплексу спеціального програмного забезпечення «Інтеграційна платформа «Дельта». Далі відбудеться цикл офіційних випробувань, за результатами яких прийматиметься рішення про прийняття на озброєння.

АСУ «Дзвін-АС» — це автоматизована система управління та контролю бойовими діями, яка дозволяє швидко генерувати документи бойового управління, відстежувати зміни на карті бойових дій, мати оперативні дані щодо забезпечення, а також розраховувати співвідношення сил для застосування їх у різних сценаріях.

Відзначимо, у березні 2021 року опублікувало Bihus.Info результати журналістського розслідування щодо системи «Дзвін-АС». У ньому йшлося, що Міноборони витратило на АСУ близько 580 млн гривень, проте аудит у 2020 році показав, що вона має купу проблем, зокрема несумісна з аналогічними системами країн НАТО.

У листопаді нардеп від «Голосу» Олександр Юрчищин повідомив, що НАБУ розслідує розкрадання в особливо великих розмірах на створенні системи «Дзвін-АС».