В Україні продовжували безкоштовно розмитнювати автомобілі попри рішення парламенту

На львівській митниці викрито незаконну схему розмитнення 47 автомобілів без сплати обов’язкових митних платежів. Це завдало держбюджету збитків на суму понад 3,3 млн грн.

Про це повідомляє прокуратура Львівської області.

За даними слідства, митники, в умовах воєнного стану, у період з 1 по 5 липня 2022 року, внесли неправдиві дані до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор», що дозволило їм незаконно звільнити власників автівок від сплати обов’язкових митних платежів.

На той час рішення Верховної Ради про пільгове розмитнення транспортних засобів, що ввозяться в країну, вже не діяло — воно втратило чинність 1 липня, зазначають прокурори. 

Чотирьом інспекторам митного посту «Городок» Львівської митниці повідомлено про підозру за фактом зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Наразі вирішується питання про відсторонення підозрюваних від займаних посад та обрання відносно них запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Нагадаємо, 24 березня Верховна Рада на період воєнного стану скасувала ввізне мито, ПДВ та акцизний податок для транспортних засобів, що ввозяться в країну. 5 квітня президент Володимир Зеленський підписав цей закон.

Нагадаємо, пільгове розмитнення авто в Україні розпочало діяти 5 квітня.

Однак згодом у парламенті заговорили про потребу в перегляді цього рішення: головним чином через створення черг на кордоні, які заважають проїзду транспорту зі зброєю та гуманітарними вантажами.

У червні Верховна Рада скасувала «нульове розмитнення» для ввезення авто з-за кордону. 

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

В Україні запровадять цифрове розмитнення авто