В Україні щомісяця відкривають понад 4,7 тис. нових боргів за штрафи ТЦК

З початку 2025 року в Україні відкрили 17 007 виконавчих проваджень через борги за штрафи ТЦК — це понад 4700 нових справ щомісяця. У системі лишається понад 24 тис. чинних боргів, адже закрито лише 16% — 2779 справ, порахували в Опендатабот.

Найбільше проваджень — у Києві (майже 2000), Дніпропетровській області (1950) та на Сумщині (1700). Антирекорд — за Приморським ТЦК Одеси: один чоловік має одразу сім справ за рік. Загалом щодо майже 16 тис. людей відкрили понад 17 тис. проваджень — дехто має по декілька боргів.

Загалом за три роки від початку повномасштабної накопичилось 28 960 протермінованих боргів через порушення правил військового обліку.

Втім аналітики «Опендатабот» зауважують, що за весь час таких проваджень було більше, адже частка з них постійно закривається.

Штрафи ТЦК

Найчастіше провадження відкривають щодо чоловіків віком 25–35 років — 43,8%. Це майже половина всіх справ. Ще майже 39% — на чоловіків у віці 36–45 років. Водночас лише 22 провадження (0,1%) відкрито щодо жінок.

Штрафи ТЦК

Штрафи за порушення правил мобілізації: що відомо

Військовозобов’язаним віком від 18 до 60 років, які не оновили свої дані або не перебувають на військовому обліку, загрожує штраф від 17 до 25,5 тис. грн.

Закон, який нещодавно підписав президент Володимир Зеленський, дозволяє сплачувати половину суми від мінімальної санкції статті: замість 17 000 — 8500 грн. Для цього треба самостійно звернутися до ТЦК, а потім упродовж 10 днів з ухвалення постанови про адміністративне правопорушення сплатити штраф.

Водночас військовослужбовці, які стали на захист країни й не встигли оновити свої дані, — звільняються від сплати штрафів. 

У Міністерстві юстиції розповідали, що за порушення правил мобілізації в Україні заблокували банківські рахунки 26 тис. громадян.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Незаконні затримання та побиття від представників ТЦК стали вірусним трендом — Лубінець