В Україні виявили перші випадки нового різновиду штаму «Омікрон»

В Україні виявили перші випадки нового різновиду штаму коронавірусу «Омікрон», який називають типом «ВА.5». 

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.

«Наразі 7 таких випадків вдалось знайти у Чернівецькій області, але не виключено, що підтип «Омікрону» вже є в інших регіонах. Дослідження зразків триває», — йдеться у повідомленні.

У МОЗ наголосили, що COVID-19 нікуди не зник, а продовжує мутувати і «намагається ухилитись від імунної відповіді».

«Україна мало чим відрізняється від європейських країн, де цей підтип активно поширюється», — зазначили у міністерстві.

Через невелику кількість досліджень поки що неможливо відповісти на питання, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків і смертей.

«Проте, за даними ВООЗ, у Європі їхня кількість дійсно зростає. Поки прямих доказів зв’язку між цими двома подіями немає, адже дослідження тривають", — повідомили у МОЗ.

Новий різновид коронавірусу вперше зафіксували ще в січні 2022 року, а відслідковувати його поширення ВООЗ почало від квітня. Цей штам є спорідненим до «Омікрона», який домінує у всьому світі від кінця 2021 року. Спеціалісти кажуть, що поки немає жодних ознак того, що штам BA.5 небезпечніший за «Омікрон» або будь-який інший варіант.

Але за даними ВООЗ, штам BA.5 був причетний до 52% випадків зараження коронавірусом наприкінці червня, при цьому у США рівень захворюваності на BA.5 перевищив 80%..

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У МОЗ назвали найпоширеніші симптоми коронавірусного штаму «Омікрон»