В Україні вперше провели трансплантацію кісткового мозку дитині з остеопетрозом (фото)

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» дитині з остеопетрозом вперше в Україні провели трансплантацію кісткового мозку.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

4-річній Ангеліні рік тому поставили діагноз мармурова хвороба, коли вона зламала руку.

«Це рідкісне вроджене захворювання зустрічається у однієї дитини на мільйон та призводить до надмірного ущільнення кісток. Як наслідок — порушення функції органів чуттів, неврологічних розладів, ряду інших ускладнень та прогресуючої інвалідизації», — пояснили у МОЗ.

Єдиний метод лікування, який дозволив би зупинити розвиток захворювання, — це трансплантація стовбурових гемопоетичних клітин.

Втім, ніхто з родини дівчинки не підійшов як донор. Після пошуків в українському та світовому реєстрах ним погодився стати молодий хлопець з Польщі.

Лікарі Охматдиту успішно провели трансплантацію кісткового мозку. А дівчинку вже виписали з лікарні, їй чекає реабілітація.

У МОЗ додають, що у лікуванні пацієнтки взяла участь мало не вся команда Охматдиту: лікарі відділення трансплантації кісткового мозку, гематологи, педіатри, отоларингологи, офтальмологи, спеціалісти Центру радіології, ендокринологи, нутриціологи, психологи, реабілітологи, ендоскопісти, УЗД-спеціалісти, лікарі функціональної діагностики, ортопеди, лабораторна служба, неврологи та анестезіологи.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

В Україні вперше провели трансплантацію серця 6-річній дитині (фото)