В Україні вперше зареєстрували авторське право на твори, згенеровані ШІ

Український національний офіс інтелектуальної власності (IP офіс) вперше видав свідоцтво про реєстрацію авторського права творам, до яких включені зображення, згенеровані штучним інтелектом.

Про це повідомила пресслужба установи.

Йдеться про збірку зображень «Великодні листівки», упорядковану Маргаритою Бойко, дитячу книгу Анни Хорольської «Зачарована пригода Руфуcа» та поетичну збірку Андрія Сітнікова «Вірші незакінченої війни».

«Якщо зображення утворені лише за допомогою платформ генеративного штучного інтелекту, то авторське право не виникає. Водночас Закон України «Про авторське право і суміжні права» дає можливість визначити права sui generis на такі зображення», — додала заступниця директора ІР офісу Любов Майданик.

Крім того, ІР офіс здійснив державну реєстрацію авторських прав та видав свідоцтва на дитячу книгу та збірку віршів, які проілюстровані зображеннями, згенерованими ШІ.

Йдеться про дитячу книгу Анни Хорольської «Зачарована пригода Руфуcа» та збірку Андрія Сітнікова «Вірші незакінченої війни».

В офісі підкреслили, що наразі законодавство України наділяє авторсько-правовою охороною тільки ті зображення, що створені людиною.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Росія використовує ШІ для впливу на вибори в США — американська розвідка