В Україні введуть в обіг золоту пам’ятну монету. ЇЇ продадуть на аукціоні
НБУ

З 17 травня 2021 року Національний банк України (НБУ) вводить в обіг золоту пам’ятну монету номіналом 1 гривня. Вона із незначними відмінностями відтворює дизайн обігової монети «Володимир Великий» номіналом 1 гривня зразка 2004 року.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

У 2021 році Нацбанк остаточно вилучить банкноти в одну і дві гривні

Монету виготовлено із золота 999,9 проби, категорія якості карбування — анциркулейтед, маса дорогоцінного металу в чистоті —  15,55 г, діаметр — 25 мм, гурт монети — гладкий. Монету відкарбували у 2010 році тиражем 500 штук.

«Зважаючи на ймовірність підвищеного попиту на пам’ятну монету 1 Гривня, Національний банк планує розпочати її реалізацію на електронних аукціонах. Це дасть можливість на прозорих та конкурентних засадах задовільнити попит клієнтів, зокрема банків, нумізматів та їх об'єднань, інших юридичних та фізичних осіб», — йдеться у повідомленні.

17 травня 2021 року відбудеться перший електронний аукціон відбудеться. Його планують провести на Універсальній товарній біржі «Контрактовий дім УМВБ» в системі електронних торгів з можливістю віддаленого доступу.

На торги запропонують 50 шт. пам’ятних монет номіналом 1 гривня.

Chas News повідомляв, що СБУ підозрює декількох людей у контрабанді культурних цінностей на $1 млн. 

Королівський монетний двір Британії випустив десятикілограмову монету (відео)