В Україні з’явиться перший мобільний шпиталь для пацієнтів з COVID-19

В Україні вперше розгорнуть тимчасовий шпиталь для лікування хворих на COVID-19. Відповідне рішення прийняла комісія з надзвичайних ситуацій Івано-Франківської області.

Про це повідомляють сайт ОДА Івано-Франківщини і «Голос України» з посиланням на головного санлікаря Віктора Ляшка.

Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький написав у Facebook: «Комісія вирішила з 22 лютого додати 600 ліжко-місць для лікування хворих на коронавірус, розгорнути тимчасовий шпиталь на 250 місць на базі Богородчанської лікарні, визначити маршрути госпіталізації до лікарень сусідніх областей».

Ляшко під час засідання комісії з надзвичайних ситуацій Івано-Франківської області уточнив, що госпіталь на базі лікарні розгорне ДСНС.

В Івано-Франківській ОДА зазначають, що розгортатимуть додаткові ліжка також у Лисецькій, Верховинській та Заболотівській лікарнях.

Завантаженість ліжок у деяких лікарнях області сягає 100%. Щоденно туди доправляють 80-120 пацієнтів. Зокрема, як зазначається, Яремчанська, Солотвинська та Косівська лікарні працюють «на межі власних можливостей».

Як писав міністр Максим Степанов, Івано-Франківська область стала лідером у антирейтингу за добовим приростом хворих на коронавірусну хворобу серед усіх регіонів.

У грудні 2020 року прем’єр Денис Шмигаль заявив, що в Україні не будують мобільних госпіталів, бо в українських медичних закладах достатньо ліжок. За його словами, «тратити гроші в будівництво мобільних госпіталів, які потім згорнути і викинути, немає сенсу».

Івано-Франківську область закривають на жорсткий карантин через сплеск COVID-19