В ЗСУ розповіли, як 15-річний хлопець за допомогою дрона допоміг врятувати Київ
The Telegraf

Андрій Покраса, скейтбордист та пілот безпілотників, під час наступу росіян на Київ, вночі відстежив координати великої колони військової техніки, яка рухалася на Київ. Її координати він передав ЗСУ і ворожу техніку вдалося знищити. Про це розповіло поважне британське видання The Telegraf.

Бійці територіальної оборони під селом Березівка, яке розташовано по Житомирській трасі приблизно в 40 км від Києва, помітили велику колону російської військової техніки, яка рухалася у бік столиці.

Втім, військовим, щоб знищити колону, були потрібні чіткі координати. Бійці ТрО звернулися з проханням про допомогу до Андрія та його батька. «Він був єдиним, хто мав досвід роботи з безпілотниками в цьому регіоні», – пояснив Юрій Касьянов, командувач відділу безпілотної розвідки ЗСУ.

Хлопець з батьком виїхали у поле і запустили дрон. Їм вдалося за допомогою БПЛА побачити світло від колони, що рухалася на Київ. «Це була одна з найбільших колон, яка рухалася на Житомирській дорозі, і нам вдалося її знайти, бо одна з вантажівок надовго ввімкнула світло», — розповідає Покраса.

Координати колони і її фотографії він через інтернет передав ЗСУ і ті відкрили вогонь по ворожій техниці.

Покраса каже, що російський конвой був дуже страшний, але бажання захистити Київ виявилося сильнішим. Тому хлопець виконав необхідну роботу по викриттю колони і допоміг військовим скоригувати вогонь.

«Він справжній герой, герой України», — вигукує Юрій Касьянов.

Зеленський розповів, чого не вистачає Україні для переходу у наступ
Україна закупить в Польщі військову техніку на $628 млн