У четвер, 21 жовтня в Україні почали діяти нові правила міжобласних транспортних перевезень.
Chas News вирішив розібратися що відбувається на вокзалах українських міст та як українці дотримуються нових правил.
Тож, від сьогодні вирушити в іншу область можна тільки при наявності негативного ПЛР-тесту або тесту на антиген, а також сертифікату про вакцинацію — однією дозою для «жовтої» зони, двома для «червоної».
Вранці ситуація на залізничному вокзалі була спокійною, все як завжди, лише кут біля ескалатора обгородили ширмами, тут тепер проводитимуть експрес-тести на антиген для невакцинованих пасажирів.
Вартість тесту складає 350 грн. Результат можна отримати вже через пів години і вирушати у подорож.
У пресслужбі «Укрзалізниці» нам повідомили, що ситуація на вокзалах загалом досить спокійна, поїзди курсують за графіком, а більшість пасажирів з розумінням ставляться до нових правил.
Проте порушення все ж були, так за першу половину доби 21 жовтня співробітники УЗ не допустили до поїздки 18 пасажирів, через відсутність належних документів. Через конфлікти довелося двічі викликати поліцейських.
Найбільше непокірних громадян зафіксували у поїздах сполученням «Ужгород — Харків» та «Київ — Харків».
А от на столичних автовокзалах ситуація сьогодні була напруженіша.
Так, центральний автовокзал у Києві (Деміївка) втратив сьогодні 40% рейсів, через те що перевізники напередодні відмовилися виходити на маршрути.
Водії почали збирати пасажирів неподалік, за територією вокзалу, на нелегальній стоянці. Але вирушити їм не дала поліція, яка пильно перевіряла у людей сертифікат про вакцинацію або тест.
Через це велика кількість пасажирів так і не змогла виїхати в різні міста України.
А ось на автостанції «Київ», яку у народі називають «Яма» пасажири були обурені новими правилами, як виявилося більшість з них навіть і не знала про нововведення уряду. Тому хтось скандалив, а хтось, щоб виїхати з міста покірно йшов здавати експрес-тест на антиген за 550 грн, або ж ПЛР — за 750.
Дотримання правил або штраф
За виконанням нових правил стежитимуть провідники в поїздах і водії в автобусах. Власне вони мають право відмовити людині без належних документів у проїзді.
Контролюють цей процес рейдові групи співробітників Національної поліції і Держспоживслужби.
Такі перевірки проходять як на вокзалах, так і на постах між областями.
У разі порушення правил перевізникам загрожує адмінпротокол.
А ось покарання вже обирає суд: штраф від 17 до 34 тис. грн для фізосіб і до 54 тис. грн для юридичних.