Вчені розповіли, звідки у людей з'явилась традиція посиденьок із спиртними напоями
Pixabay

Лі Лью, антрополог зі Стендфордського університету, підтвердила, що традиція вживання алкоголю тісно пов'язана з переходом до осілості, розвитком землеробства та виробництвом різноманітних видів кераміки.

На думку антрополога, перші напої були схожі на кашу з низьким вмістом алкоголю. Традиція приготування більш міцних напоїв прийшла з часом. Їх подавали у великих посудинах для посилення психологічного ефекту, повідомляє Journal of Anthropological Archaeology.

Землеробство зародилося, вірогідно, близько 10-12 тис. років тому, але перші свідчення вживання алкоголю виявлено на кераміці у Стародавньому Китаї, вік якої становить не менше 7 тис. років. Приблизно в той же час на Близькому Сході зародилося виноградарство і, відповідно, виноробство. Завдяки можливості обробляти землю люди навчилися робити й алкоголь.

Для вживання міцних напоїв використовували великі посудини, практикували спільне пиття через соломинки та поєднували це із ритуальними танцями.

Розвиток традиції вживання алкоголю міг бути зумовлений соціально-політичними причинами. Люди з високим статусом влаштовували бенкети, щоб укріпити стосунки всередині громади.

В дослідженні зазначається, що спільне вживання алкоголю сприяло створенню і розширенню соціальних мереж, підтримці внутрішньої групової солідарності, а також допомагало елітам отримати та зберегти владу.

Навіть незначне вживання алкоголю скорочує об’єм мозку — вчені