Результати досліджень показують, що середній розмір тіла людини сильно змінювався останній 1 млн років та пов’язаний зі змінами клімату.
Група вчених із Кембриджського (Велика Британія) та Тюбінгенського (Німеччина) університетів виміряла розмір мозку та тіла у більш ніж 300 скам’янілостей, повідомляє CNN.
Порівнявши отримані дані зі схемою клімату Землі в різні періоди, дослідники дійшли цікавих висновків.
Як виявилося, клімат, особливо температура, був основним чинником, який впливав на розмір людського тіла за останній 1 млн років. Вчені побачили, що більш холодний і суворий клімат був пов’язаний з більшими тілами, а теплий — з меншими.
«Габаритні особини могли краще захиститися від низьких температур», — пояснила Андреа Маніка, професор еволюційної біології у Кембриджі.
Дослідники також вивчили вплив навколишнього середовища на розмір мозку. Згідно з результатами, ми, Homo sapiens, на 50% важчі, ніж деякі попередні види, а наш мозок втричі більший.
Причини таких відмінностей ще обговорюють, але їх не можна пояснити змінами довкілля та температури.
Дослідники кажуть, що мозок найбільших розмірів виявили у предків сучасних людей, які жили в стабільному середовищі. Також таку тенденцію помічали у тих, хто жив у відкритих місцях та полював на великих тварин.
Вчені не вважають, що сучасні зміни клімату можуть вплинути на розміри тіла людей, адже для цього потрібні десятки тисяч років.