Вчені з'ясували вік останків кита, знайдених поблизу української антарктичної станції «Вернадський». Їм 1350 років (фото)

На острові Расмуссен у районі антарктичної станції «Академік Вернадський» наблизилися до розгадки таємничих рештків кита. 

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Лише за зовнішнім виглядом кісток полярники не могли зробити точний висновок щодо віку кита. Тож біологи відібрали зразки тканин, які відправили на дослідження до лабораторії у Познані (Польща). Зокрема, радіовуглецевий аналіз мав встановити вік тварини, а аналіз білків ㅡ її вид.

Згодом вчені НАНЦ отримали результати: вік залишків кита становить 1350 років (плюс-мінус 30 років), а вид тварини ㅡ синій кит. Це найбільший кит і взагалі тварина у світі.

«Тільки уявіть: це означає, що він [кит] помер у сьомому столітті...» ㅡ кажуть у НАНЦ.

За довжиною щелепи науковці встановили, що цей кит був завдовжки щонайменше 26 м. Він належав до південного (антарктичного) підвиду, найбільшого підвиду серед синіх китів.

У НАНЦ заявили, що це відкриття має надзвичайне значення. Загалом у музеях світу є лише кілька десятків скелетів синіх китів, і більшість із них належать іншому підвиду.

Раніше Chas News повідомляв, що у Коростені будівельники знайшли рештки, які, ймовірно, належали мамонту.

Біля Гренландії вчені знайшли найпівнічніший у світі острів