«Вдома» повертається. У МОЗ роз'яснили нові правила в'їзду в Україну

Громадяни України, які повернулися з Португалії, Росії, Великої Британії та Індії, з 2 липня мають встановити додаток «Вдома» для самоізоляції, або ж показати на кордоні негативний результат тесту на антиген COVID-19.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

Вимога стосуватиметься тих, хто перебував у вищезгаданих країнах понад 7 днів протягом останніх 2 тижнів та не пройшли або мають позитивний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу.

У МОЗ наголошують, що експрес-тест на антиген потрібно здавати безпосередньо у пункті пропуску через державний кордон. Якщо результат буде негативний, встановлювати додаток «Вдома» — не потрібно.

«Такий тест проводиться до проходження паспортного контролю. У протилежному разі необхідно буде пройти обов’язкову 14-денну самоізоляцію чи обсервацію з обов’язковим встановленням застосунку «Вдома»», – пояснюють у міністерстві.

Достроково завершити самоізоляцію через «Вдома», як і раніше, можна буде через отримання негативного результату тесту, розповідає Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України.

Для іноземців та осіб без громадянства без негативного результату такого тесту перетин державного кордону буде заборонений. 

«У великих міжнародних пунктах пропуску через державний кордон у зоні прикордонного контролю вже працюють пункти тестування, в якому можна буде зробити швидкий тест», — запевняють у МОЗ.

Це пов'язано з тим, що Україна запроваджує запобіжні заходи, аби не допустити поширення нового штаму вірусу «Дельта».

Умови в’їзду в Україну з інших країн не змінювалися. Оскільки Україна знаходиться у «зеленій» зоні, застосунок «Вдома» встановлювати не потрібно.

Україна посилила контроль над мандрівниками з країн, де поширюється штам коронавірусу «Дельта»