Велика Британія хоче перевірити, чи є пульсоксиметри «расово упередженими»

Саджид Джавід, міністр охорони здоров'я Великобританії ,замовив перевірку того, чи є пульсоксиметри однаково ефективними для усіх пацієнтів незалежно від їхньої етнічної приналежності.

Про це пише BBC.

В уряді Великої Британії хочуть знати, чи могла така технічна упередженість у пульсоксиметрів — приладів для вимірювання насиченості крові киснем — перешкодити пацієнтам з COVID-19 отримувати відповідне лікування.

Джавід заявив, що будь-яка упередженість «абсолютно неприйнятна».

«Це системно у всьому світі. Йдеться про расове упередження у деяких медичних інструментах. Це ненавмисно, але воно існує, і пульсоксиметри є хорошим прикладом цього», ㅡ сказав міністр.

А у спілці лікарів Британської медичної асоціації (BMA) заявили, що це питання зачіпає не тільки медичне обладнання, а є структурною проблемою щодо етнічних меншин в охороні здоров’я.

Про яку упередженість йдеться

Фахівці Національної служби охорони здоров’я Великої Британії дійшли висновку, що через принцип роботи пульсоксиметра він може видавати завищені показники для людей із темним кольором шкіри.

Пульсоксиметр вимірює насиченість крові киснем, пропускаючи промінь світла через палець руки, на який пристрій вдягнений.

Але в людей із темною шкірою світло через палець може проходити гірше — як наслідок, пульсоксиметр видає більший показник сатурації, ніж насправді.

У Нацслужбі вказували, що навіть якщо пульсоксиметр недостатньо точний, динаміка сатурації може вказати на потенційні проблеми зі здоров’ям у людини.

Рівень кисню в крові у здорової людини має становити 95-99%, але в разі хронічних захворювань дихальної чи серцево-судинної системи показник може знижуватися до 92-94%.

У Британії вперше у світі дозволили використовувати пігулки від COVID-19