Велика Британія не зніматиме санкції з рф, доки Україна не отримає компенсацію за збитки від війни

У понеділок, 19 червня Велика Британія запроваджує нове законодавство, що дозволяє зберігати санкції щодо росії доти, доки вона не виплатить компенсацію Україні.

Про це оголосив Джеймс Клеверлі, міністр закордонних справ Британії.

Росіяни, які потрапили під санкції, і заявляють, що підтримують Україну, тепер також матимуть можливість пожертвувати свої заморожені кошти на відновлення України. Це буде добровільний процес, в ході якого вони можуть подати заявку на виділення коштів для конкретної мети підтримки відновлення та реконструкції України. Примусу не буде.

Міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі сказав: «Оскільки Україна продовжує захищатися від вторгнення росії, очевидно, що наслідки путінської війни будуть жахливими. Потреби України в реконструкції величезні. Завдяки нашим сьогоднішнім новим заходам ми посилюємо підхід до санкцій, підтверджуючи, що Британія готова використати санкції, щоб гарантувати, що росія заплатить за ремонт країни, на яку вона так безрозсудно напала. Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки їй буде потрібно, щоб оговтатися від агресивної війни та закласти основу для процвітання нації».

Глава ОПУ Андрій Єрмак уточнив, що новий законодавчий механізм також дозволить росіянам, які перебувають під санкціями Великої Британії, жертвувати свої заморожені кошти на відновлення України.

Антиросійські санкції Великої Британії: що потрібно знати 

Після вторгнення рф в Україну минулого року Велика Британія заморозила активи на суму понад 18 мільярдів фунтів ($23 млрд) і наклала санкції на більш ніж 1550 росіян. 

У санкційний список потрапив, в тому числі, Роман Абрамович, колишній власник футбольного клубу «Челсі».

У березні 2022 року Роман Абрамович оголосив про рішення футбольний клуб і передати кошти в благодійний фонд для допомоги постраждалим від війни.

Наприкінці зими уряд Великої Британії повідомив, що передасть Україні всі кошти, виручені від продажу «Челсі». Але тепер, за інформацією ЗМІ, підсанкційний російський олігарх відмовляється підписати угоду про виділення мільярдів фунтів стерлінгів Україні. Абрамович хоче, щоб частину коштів передали росіянам.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Верховна Рада схвалила санкції проти Ірану на 50 років