У понеділок, 19 травня, Велика Британія та Європейський Союз планують укласти угоду, спрямовану на посилення співпраці у сфері безпеки та усунення деяких бар'єрів у торгівлі, запроваджених після Brexit.
Про це пишуть New York Times та Reuters.
Угода повинна допомогти обом сторонам тісніше співпрацювати, оскільки США планують зменшити свої зобов’язання щодо європейської безпеки. Окрім того договір підкреслює амбіції прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера щодо «перезавантаження» зв’язків з 27 країнами ЄС.
Високопоставлений британський міністр Нік Томас-Саймондс, який тісно співпрацював над переговорами, назвав понеділок «історичним днем», написавши в соціальних мережах, що уряд «забезпечив нову угоду з ЄС».
Одним із найбільш делікатних питань у торговельних переговорах було розширення права європейських суден ловити рибу в британських територіальних водах в обмін на зниження торговельних бар'єрів для британських харчових продуктів, що ввозяться до єдиної економічної зони ЄС.
Після обговорень обидві сторони домовилися, що дозволять європейським суднам доступ до риболовних вод Великої Британії до 30 червня 2038 року.
Зазначимо, що 23 червня 2016 року в Британії відбувся референдум про вихід країни зі складу Європейського Союзу. За результатами волевиявлення, 51,9% громадян висловили бажання покинути ЄС, а 48,1% побажали залишитися в складі співдружності. Британія офіційно покинула Європейський Союз лише 31 січня 2020 року.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.