«Велика сімка» вирішила ввести «цінову межу» на російську нафту

Країни «Великої сімки» домовилися ввести обмеження ціни на світові закупівлі російської нафти. Відповідну заяву міністрів фінансів G7 опублікувала пресслужба британського уряду.

«Ми підтверджуємо наш спільний політичний намір завершити та запровадити комплексну заборону послуг, які дозволяють морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів російського походження в усьому світі», — йдеться у заяві.

Надання таких послуг (фінансування, страхування танкерів) буде дозволено, лише якщо нафта та нафтопродукти закуповуватимуться за ціною, що не перевищує «цінову стелю». Визначати її межу буде «широка коаліція країн», які впроваджуватимуть ці обмеження.

Мета цієї ініціативи — знизити здатність росії фінансувати війну проти України і одночасно мінімізувати негативний ефект від цих обмежень для країн із середнім та низьким доходом.

Початкова «цінова стеля» буде встановлена ​​на рівні, який базується на низці технічних вхідних даних. Ефективність і вплив обмеження ціни обіцяють ретельно відстежувати, а саму ціну, за потреби, переглядати.

У заяві не зазначається, коли почнуть діяти цінові обмеження, але за повідомленням Financial Times, їх планують ввести на нафту з 5 грудня, а на нафтопродукти — з 5 лютого 2023 року.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Нафта за родзинки: Афганістан хоче закуповувати російські нафтопродукти по бартеру