Великобританія направила катери з гарматами до острова Джерсі на тлі погроз Франції
Getty Images

Великобританія направила два патрульні катери Королівського флоту HMS Severn і HMS Tamar для захисту острова Джерсі від блокади французькими рибальськими судами.

Це сталося на тлі погроз Франції відключити електропостачання Джерсі, передає The Guardian.

Джерсі — найбільший Нормандський острів і залежна територія Британії. Він знаходиться за 22 км від Франції. Напруженість між Парижем та Лондоном була викликана змінами, створеними Brexit щодо права рибальства.

Керівництво Джерсі запровадило нові правила відповідно до Угоди про торгівлю та співробітництво між Великобританією і ЄС. Тепер французькі оператори човнів повинні показати історію рибного лову в цьому районі, щоб отримати ліцензію на роботу в водах Джерсі. Тобто тільки Джерсі має право видавати ліцензії.

Рибалок не спитали. Шотландські націоналісти вимагають від Британії мільярдної компенсації за Brexit

Уряд острова надав 41 дозвіл французьким риболовецьким суднам. Вони відповідали вимозі про те, щоб ловили рибу в водах Джерсі не менше 10 днів протягом 12 місяців за останні три роки.

Французький уряд заявив, що список схвалених судів супроводжувався додатковими вимогами, які «не узгоджувалися і не обговорювалися, і про які ми не були повідомлені».

Міністр морського судноплавства Франції Анник Жирарден «обурена» відсутністю доступу для французьких човнів, які десятиліттями працювали в водах Джерсі. Вона сказала, що Париж готовий завдати удару у відповідь і що електропостачання Джерсі можуть відключити у відповідь на відсутність доступу французького рибальського флоту.  

95% електроенергії Джерсі постачається з Франції.

Глава рибальства регіону Нормандія Дімітрій Рогофф заявив, що 100 французьких рибальських суден відправляться в порт Джерсі у рамках протесту проти нових правил після Brexit. Французькі човна погрожують заблокувати гавань Сент-Гелієр.

Саме тому прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон направив два катери річкового класу Королівського флоту HMS Severn і HMS Tamar. Обидва кораблі озброєні гарматами і двома кулеметами.

Chas News повідомляв, що Ердоган запропонував прийняти Туреччину в ЄС замість Британії. 

Brexit, привіт! Нідерландські митники відібрали бутерброди у водіїв з Британії