Великобританія послаблює карантин. Уельс і Шотландія залишать низку обмежень

З півночі 19 липня в Англії зняті практично всі карантинні обмеження, які були запроваджені у рамках боротьби з коронавірусом. 

Уельс і Шотландія мають право встановлювати власну політику в галузі охорони здоров'я. Їх уряди вже заявили, що залишать в силі низку обмежень, включаючи масочний режим.

Про це повідомляє DW.

Від сьогодні в країні не діють, серед іншого, правило триматися на відстані від інших людей в закритих приміщеннях і рекомендація працювати з дому.

Уельс і Шотландія мають право встановлювати власну політику в галузі охорони здоров'я. Їх уряди вже заявили, що залишать в силі низку обмежень, включаючи масочний режим.

Скасовано обмеження на максимально допустиме число відвідувачів різноманітних розважальних закладів.

А необхідність носити захисні маски збережеться лише в громадському транспорті Лондона.

Залишилася в силі вимога піти в карантин при виявленні інфекції серед осіб, з якими у людини були безпосередні контакти.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон виступив на захист зняття обмежень, названих у ЗМІ «днем свободи». При цьому Джонсон закликав земляків залишатися розсудливими і зробити щеплення від COVID-19. Сам прем'єр перебуває на карантині після контакту з інфікованою особою.

Рішення британської влади викликало невдоволення опозиції. З особливо гострою критикою лейбористи обрушилися на скасування масочного режиму.

Водночас вчені стурбовані динамікою поширення інфекції в Королівстві.

В останні дні добовий приріст заражень у Великобританії становить близько 50 тис. випадків.

Якщо поширення штаму «Дельта» вийде з-під контролю, країна може зіткнутися зі ста тисячами заражень на добу.

Міністр охорони здоров’я Британії заразився коронавірусом після вакцинації препаратом AstraZeneca