Використання мобільних територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (ТЦК і СП) не суперечить законодавству і є законним рішенням, яке може ухвалити як уряд, так і командування ЗСУ.
Про це заявив Федір Веніславський, член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки передає Укрінформ.
«З точки зору нормативно-правового та законодавчого забезпечення проблем не бачу, тому що в законі не передбачено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки мають перебувати у чітко визначених місцях», — наголосив депутат.
За його словами, росія останнім часом цілеспрямовано атакує будівлі ТЦК, щоб залякати українців і створити враження, що там небезпечно. Саме тому мобільні ТЦК — логічне рішення в умовах гібридної війни, що дає можливість не зупиняти процес мобілізації.
Також Веніславський нагадав, що ухвалений у 2023 році закон про посилену мобілізацію запровадив цифровізацію ключових процесів. Це дозволяє мобільним ТЦК працювати з електронними базами, забезпечити зв’язок та доступ до реєстрів — фактично, робити все необхідне без фіксованої інфраструктури.
Окремо Веніславський повідомив, що щомісяця до війська мобілізують до 30 тис. українців, згідно з планами, затвердженими Генштабом ЗСУ. Він зазначив, що не всі процеси відбуваються так швидко, як би цього хотіли армія чи громадяни, однак ЗСУ адаптуються до умов війни.
«В такій війні, яка триває вже три з половиною роки, не перебувала жодна країна сучасного світу за останні майже 100 років. Тому ми маємо виходити з реалій», — сказав депутат.
Також він додав, що в Україні зростає кількість добровольців. Якщо раніше на контрактну службу йшло до 5% рекрутів, то зараз — понад 10%, і ця цифра продовжує зростати завдяки новим механізмам набору.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.