Верховна Рада посилить покарання «мінерів»
УНІАН

Верховна рада внесла зміни до законопроєкту №3911, який посилює відповідальність за неправдиві овідомлення про «мінування». Відповідне рішення підтримало 235 народних депутатів. Проєкт прийнято в першому читанні і готується на друге читання.

Згідно проєкту, нардепи хочуть внести зміни до статті 259 Кримінального кодексу. Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які можуть спричинити загибель людей або інші тяжкі наслідки, вони планують карати позбавленням волі від двох до шести років з конфіскацією майна. Нині конфіскація не передбачена.

За так зване мінування об’єктів критичної інфраструктури, будівель органів влади, лікарень і шкіл, або якщо таке повідомлення призвело до тяжких наслідків, або зафіксоване повторно, зловмисникам загрожуватиме позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією.

Цей законопроєкт Кабінет міністрів підтримав ще в середині липня.

У Києві за останній тиждень повідомляли про «мінування» ТРЦ «Глобус», станції метро «Хрещатик» та посольства Вірменії.

Раніше у столиці затримали чоловіка, який 1 листопада повідомив про «замінування» кількох об’єктів, зокрема, мосту Патона. Свій вчинок правопорушник пояснити не зміг, оскільки перебував у стані алкогольного сп’яніння. Вирішується питання про повідомлення йому про підозру.

 

У дворі Вищого антикорупційного суду стався вибух