Верховна Рада України ухвалила постанову, яка визнає геноцид черкеського народу. Рішення підтримали 232 народні депутати.
Про це повідомили парламентарі Ірина Геращенко та Олексій Гончаренко.
За словами Гончаренка, геноцид, здійснений російською імперією під час російсько-кавказької війни, супроводжувався численними злочинами: етнічними чистками, масовими вбивствами, примусовим виселенням, організацією голоду та поширенням епідемій.
Він також наголосив, що Україна вшановує пам’ять жертв цього злочину, рішуче засуджує колоніальну політику імперії та закликає світову спільноту визнати цей геноцид.
Масове знищення черкесів, відомих як адиги, російською імперією відбувалося в період Кавказької війни 1763–1864 років. Воно супроводжувалося насильницьким витісненням черкесів з їхньої історичної батьківщини — Черкесії. У результаті близько 90% черкеського населення було примусово вигнано, а їхні землі свідомо заселено іншими етнічними групами.
Цей злочин вважається одним із наймасштабніших актів насильства в історії, здійснених російською імперією. Першою державою, яка визнала геноцид черкеського народу, стала Грузія, відзначивши ці трагічні події як частину Кавказької війни.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.