404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Верховний Суд зобов'язав Зеленського говорити українською під час виконання службових обов’язків
УНІАН

Верховний Суд визнав, що президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою, виконуючи службові обов’язки.

Про це повідомляє прес-служба суду на Facebook.

«Розглянувши апеляційну скаргу позивача, Велика Палата ВС вказала на те, що під час виконання службових обов’язків Президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою», — повідомляють судді.

У суді відзначили, що за дії, вчинені в межах політичної діяльності, а не під час виконання передбачених Конституцією повноважень, президент несе політичну, а не юридичну відповідальність.

Враховуючи викладене, Велика Палата ВС закрила провадження у справі, додавши, що заявлені позивачем вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Нагадаємо, що раніше громадянин подав до суду позов, в якому просив визнати протиправним спілкування Зеленського 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою. Позивач також просив суд зобов’язати президента утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території України при здійсненні повноважень.

Тоді касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні заявлених позивачем вимог у повному обсязі, але позивач подав апеляційну скаргу.

Із повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду від 7 жовтня 2020 року у справі можна буде ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

 

Зеленський розглянув петицію про власну відставку. І вирішив не йти