Вибори президента у Туреччині: результати голосування

У Туреччині станом на ранок 15 травня підраховано 98,82% бюлетенів на виборах президента країни.

Результати підрахунку 98,89% голосів показують, що чинний лідер Реджеп Ердоган набрав більшість, але не понад половину голосів — 49,35%. Його головний супротивник — лідер опозиції Кемаль Киличдароглу 45 %. Найімовірніше, що варто очікувати другий тур виборів.

Третє місце посів лідер націоналістичного блоку Синан Оган, який набрав 5,22% голосів. У другому турі саме розподілення його голосів може вплинути на те, хто найближчі роки очолюватиме Туреччину. Другий тур орієнтовно відбудеться 28 травня.

Явка на вибори складає 88,84%.

Нагадаємо, за даними соціологів, за три дні до голосування чинний глава держави Реджеп Ердоган відставав від головного конкурента на п'ять процентних пунктів.

Його головний суперник Кемаль Кілічдароглу пообіцяв відновити демократію у Туреччині, якщо виграє вибори. Ердоган, у свою чергу, обіцяв, що визнає результати виборів, незалежно від переможця, і у разі поразки мирно передасть владу.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.